Система освіти загалом і загальноосвітні навчальні заклади зокрема
мають ефективно вирішувати виховні завдання, обґрунтовані в
державних документах: Державному стандарті базової і повної загальної
середньої освіти, Основних орієнтирах виховання учнів 1-11 класів
загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепції
національно-патріотичного виховання.
Патріотичне виховання
належить до пріоритетних напрямів національної системи виховання і
включає в себе формування в особистості любові до Батьківщини,
національної самосвідомості й гідності, виховання дбайливого ставлення
до рідної мови, культури, традицій; формування відповідальності за
природу рідної країни.
Як
можна об’єднати різні види інформації, ви дізнаєтесь під час вивчення теми
«Мультимедіа».
Урок № 23 7 клас
Тема. Стовпчасті та секторнідіаграми, їх об’єкти і властивості. Створення та форматування стовпчастих і
секторних діаграм у середовищі табличного процесора. Аналіз даних, поданих на
діаграмі. Мета:
навчальна: ознайомити учнів з типами діаграм у середовищі
табличного процесора MS Excel; навчити будувати стовпчасті та секторні
діаграми;
розвивальна: розвивати
аналітичне мислення, пам’ять та увагу;
виховна: виховувати зосередженість, вміння активно сприймати новий матеріал.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання та наочність: ПК, картки з практичними завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація знань учнів.
Вправа «Продовж речення»
1.
Табличний
процесор MS Excel – це прикладна програма, яка призначена для … (опрацювання даних, поданих у таблицях).
2.
Об’єктами
табличного процесора є … (книга, аркуш,
таблиця, рядок, стовпець, клітинка, діапазон, діаграма та інші).
3.
В клітинці ЕТ даними є …(текст, число, формула).
4.
В ЕТ формати
даних можуть бути …( текстові, числові,
дата, час, фінансові…)
5.
Формула в MS
Excel – це … (вираз, який задає порядок
обчислення в електронній таблиці).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Середня температура повітря в смт Ставище за тиждень, °С
|
||
Дата
|
2016 рік
|
2015 рік
|
24.02.
|
5
|
3
|
25.02.
|
2
|
4
|
26.02.
|
3
|
3
|
27.02.
|
3
|
4
|
28.02.
|
5
|
4
|
01.03.
|
9
|
4
|
02.03.
|
10
|
4
|
Учням пропонується розглянути таблицю з прогнозом погоди в смт Ставище по SINOPTIK на тиждень за
2016 та минулий роки та провести аналіз ( зростання,спадання, стабільність).
Учням пропонується теж саме завдання з використанням замість таблиці
діаграми...
6 клас
Урок №14.
Тема. Поняття про мультимедіа. Об’єкти мультимедіа: текст, зображення, аудіо та
відео. Галузі використання мультимедіа.
Мета:
ü навчальна: сформувати
поняття мультимедіа, об’єктів мультимедіа (текст, зображення, аудіо та відео);
ознайомити учнів з галузями використання мультимедіа;
ü розвивальна: розвивати
інтерес до предмета, мислення, пам’ять;
ü виховна:
виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії.
Тип уроку: засвоєння
нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери,
підручники, відеопроектор.
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Експрес-повторення
—
Які існують форми подання інформації? (графічна, текстова, звукова, відео, ...)
— Назвіть
відомі вам пристрої виведення інформації. (монітор,принтер, колонки тощо)
— Чим вони
відрізняються? (вони відтворюють різні види інформації)
—
Чи
може комп’ютер одночасно сприймати або відтворювати інформацію, що подана
різними способами? (так,наприклад, показ фільму або одночасна робота текстового
редактора та музичного програвача)
— Який спосіб подання інформації
називають комбінованим?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Проблемна ситуація
(На
великому екрані учням вчитель показує дві презентації та пропонує записати у
зошит різні види повідомлень кожної з презентацій. Після перегляду презентацій
учні роблять висновок: презентація є прикладом поєднання різних видів
повідомлень.)...
Немає коментарів:
Дописати коментар